יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

שירותי נוטריון

נוטריון בישראל, הינו עורך דין, אשר מוסמך לאשר מסמכים משפטיים. חתימת הנוטריון מוכרת על ידי הגורמים השונים לרבות בתי משפט ורשויות, ומהווה ראיה למקוריות המסמך, זהות החותם, רצונו האמיתי של החותם ומאפשרת הסתמכות על אותם מסמכים בהתאם.

עורך דין המוסמך לשמש כנוטריון, נדרש לוותק של 10 שנים לפחות, לעמוד בדרישות אתיות מחמירות והוא נתון לפיקוח של וועדת הנוטריונים במשרד המשפטים.

משרד דוד דוד, עורך דין ונוטריון, מספק שירותי נוטריון בנתניה. כמו כן, ניתנים שירותי נוטריון בבית הלקוח, אולם יציאת הנוטריון בממשרדו כרוכה בתשלום נוסף בהתאם למחירון
למחירון שירותי נוטריון >>

 

אימות חתימה

אימות חתימה על מסמכים כגון : יפויי כוח ויפויי כוח לבנק לצורך משכנתא, הסכמים ומסמכים לרבות מסמכים משפטיים, תצהירים וכיוצב'. אימות החתימה נועד לוודא כי החותם אכן חתם על המסמך בפני רשות או גורם מוסמך כדי למנוע התכחשות לחתימה בעתיד, ובהתבסס על האמון שניתן לאימות החתימה הנוטריוני. הנוטריון מוסמך לאמת חתימה של קטין על מסמך ולאמת חתימה על מסמך בשם הזולת כאשר החותם הינו מיופה כוח לחתום לגבי הפעולה המתבקשת.

יפויי כוח

יפויי הכוח נועד לאשם להסמיך אדם אחר לחתום בשמו על מסמכים ולבצע בשמו פעולות שונות כגון : מכירת ו/או השכרת דירת מגורים, ביצוע פעולות בחשבון הבנק, להופיע במקומו ולייצגו בפני גופים ו/או גורמים שונים (אך לא בבתי המשפט, שכן שם, הייצוג הינו על ידי עורכי דין בלבד).

אישור נכונות העתק

הנוטריון מוסמך על פי חוק לאשר, כי המסמכים שהוצגו בפניו הינם מסמכים מקוריים, בדרך זו יכול הפונה לעשות שימוש בהעתק המאושר על ידי הנוטריון ולהציגו כאילו הציג את המקור עצמו.

אישור תרגום

נוטריון מוסמך לאשר תרגום מסמכים בשפות בהן הוא שולט. משרדנו מספק שירות אישור ותרגום לשפות העברית והאנגלית בלבד, וביתר השפות האישור הינו אישור הצהרת מתרגם. שירות אישור תרגום נוטריוני מאפשר לפונה לקבל אישור תרגום נוטריוני על מסמך ולעשות בו שימוש בפני מי שאינו דובר את שפת המסמך. כך למשל ניתנים אישורים למסמכים שונים כגון : רשיון נהיגה, תעודות בגרות, תעודות שונות על לימודים אקדמיים וכיוצב' ; מסמכים ציבוריים כמו : מסמכים של משרד הפנים : תעודת פטירה, מירשם האוכלוסין ; מסמכים של רשם החברות : תמצית רישום חברה תעודת התאגדות של חברה ועוד.

אישור עריכת צוואה בפני נוטריון

החוק הסמיך את הנוטריון לאמת חתימתו של אדם על צוואה ואף לחתום על צוואה בעצמו כאשר תוכנה נמסר לו על ידי המצווה בעל פה, ותוקפה של הצוואה חוקי לכל דבר ועניין. בעוד שצוואות ניתנות לזיוף, השפעה בלתי הוגנת וכיוצב' הרי שצוואה שנעשית בפני נוטריון אמינה ביותר וקשה יותר לערער עליה, להבדיל מצוואות אחרות. במסגרת עריכת הצוואה מקדיש הנוטריון זמן למצווה, מסביר לו את משמעויות הדברים ומעניק לו יעוץ משפטי לגבי תוכן הדברים. הנוטריון מחוייב בכללים מחמירים בכלל ובקשר לעריכת צוואות בפרט. כך למשל במקרים מסויימים לצוואה תצורף תעודת רופא אשר תעיד על מצבו של המצווה בעת עריכת הצוואה.

אימות הסכם ממון

הנוטריון מוסמך לאמת הסכמי ממון בין בני זוג לפני הנישואין, או לאשר חתימתם של בני זוג על הסכם ממון לחיים משותפים היה ואין בכוונתם להינשא, לרבות של בני זוג חד מיניים.

אפוסטיל

חותמת "אפוסטיל" או אישור "אפוסטיל" על גבי אישור נוטריוני ניתנת לרוב על ידי בית המשפט, ונועדה ליתן למסמך תוקף במדינה זרה ולאפשר שימוש באישור הנוטריוני במדינות החתומות על אמנת האג המבטל דרישת אימות לתעודות חוץ ציבוריות.

מחיר שירותי נוטריון

מחיר השירותים הנוטריוניים השונים קבוע בחוק ועלות השכר אף מצויינת באופן מפורש על גבי האישור הנוטריוני, והנוטריון אינו מוסמך לחרוג מהמחיר הקבוע בחוק, כך שהוא אינו יכול לגבות מחיר גבוה או נמוך מהמחיר שנקבע על פי חוק.
קישור למחירון שירותי נוטריון בנתניה >>

 

נוטריון

מידע נוסף

 

חוק הנוטריונים

 

תקנות הנוטריונים

 

אתר הנוטריונים במשרד המשפטים

 

לכתובת נוטריון בנתניה וליצירת קשר עם נוטריון >>