יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

פשיטת רגל


תביעת חוב

מאחר והליך פשיטת הרגל הינו הליך מיוחד שבו מכנסים את נכסיו של החייב, לצורך חלוקתם בין הנושים השונים בהתאם ל"דין קדימה", ומאחר ולא כל חוב מוכר במסגרת הליכי פשיטת הרגל, אזי על הנושים המעוניינים להשתתף בהליך פשיטת הרגל כנגד החייב, להגיש תביעת חוב וזאת תוך שישה חודשים מיום צו הכינוס.

תביעת החוב הינה למעשה תצהיר שבו הנושה מציין מה גובה החוב המגיע לו לטענתו מן החייב, ואליו יש לצרף אסמכתאות מתאימות כמו למשל כתב תביעה, פסק דין, פירוט מתוך תיק ההוצאה לפועל וכיוצב'.

במסגרת תביעת החוב על הנושה לציין האם החוב הינו ב"דין קדימה" כאמור, היינו האם ניתנת לו עדיפות על יתר הנושים כמו למשל במקרים של חוב שכר דירה או חוב שכר עבודה, וכן עליו לציין האם הוא מחזיק בבטוחה כלשהי.

תביעת החוב נבדקת על ידי הנאמן ו/או המנהל המיוחד, בעל התפקיד שממונה על ידי בית המשפט והוא זה שבסמכותו לאשר או לדחות את תביעת החוב ואף לקבוע את סכום החוב.

 


חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא פשיטת רגל, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.