יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

פשיטת רגל


צו כינוס ועיכוב הליכים

צו הכינוס מהווה את תחילתו של הליך פשיטת הרגל.

צו כינוס הינו למעשה צו להגנת נכסי החייב, ומיום מתן הצו לא ניתן לבצע כל פעולה באף אחד מנכסי החייב, ולפיכך לא ניתן לממש זכויות של החייב בנכסים כלשהם וגם החייב עצמו מוגבל ואינו רשאי עוד לבצע ללא רשות של בית המשפט כל פעולה בנכסיו, לרבות מכירה, משכון, העברה וכיוצב'. צו הכינוס נועד למעשה להקפיא את מצבת נכסיו של החייב, כדי שישמשו ככל הניתן לפרעון חובותיו לכלל הנושים.

צו הכינוס כולל עיכוב הליכים גורף כנגד כל ההליכים שמתנהלים כנגד החייב ולא ניתן להמשיך בהליכים כלשהם ללא רשות של בית המשפט.

לפיכך כל הליכי הוצאה לפועל כנגד החייב, מעוכבים החל משלב מתן צו הכינוס ולא ניתן עוד לנקוט הליכי הוצאה לפועל למיניהם. הליכים למימוש נכסי החייב, ימשכו במסגרת הליכי פשיטת רגל, ויפוקחו על ידי בעל תפקיד שימונה (מנהל מיוחד או נאמן), כונס הנכסים הרשמי ובית המשפט המחוזי.

גם ההליכים בתביעות משפטיות שהחלו לפני מתן צו הכינוס יעוכבו, ולרוב, ככל ובית המשפט לא יורה על המשך ניהול הליך כזה או אחר מפורשות, יהיה על הצד שכנגד המסגרת הליכים שכאלו לפנות להגיש תביעת חוב, כך שתביעתו עושיה להתברר בסופו של יום במסגרת הליך פשיטת הרגל ולא בערכאות הרגילות.

חשוב לציין, כי לרוב, כבר במסגרת צו הכינוס מוטלות על החייב המגבלות הנהוגות במסגרת פשיטת רגל, כך שהוא לא יכול להיות בעל עניין בחברה, הוא יחשב כלקוח מוגבל מיוחד בכל הקשור לניהול חשבון בנק ומשיכת שיקים, הוא לא יוכל לעשות שימוש בכרטיסי אשראי, תוגבל יציאתו מן הארץ וכד'.

עוד במסגרת צו הכינוס נקבעים לחייב תשלומים חודשיים שעליו לשלם חודש בחודשו וכן קבע בדרך כלל כי עליו להגיש דוחות מסודרים בדבר נכסיו, הכנסותיו והוצאותיו.

חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא פשיטת רגל, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.