יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

דיני עבודה


פנסיה כללי

החל מיום 1.1.08 חלה חובה על כל המעסיקים במשק, גם במגזר הפרטי, לשלם לעובדיהם פנסיה חובה.

צו ההרחבה מתיר לעובד בעצמו לבחור את הקופה המבטחת, ובלבד שהפנסיה תכלול כיסויים למקרים של מוות ונכות.

עובד שהחל לעבוד במקום העבודה, זכאי שהמעביד יפריש לו כספים לפנסיה תוך 60 ימים מיום תחילת עבודתו. 

יש לשים לב כי ההפרשות לפנסיה הינם אחוזים ממשכורת העובד, ועל המעביד להפריש את האחוז שנקבע בחוק מחד ומאידך מנוכה סכום זהה משכרו של העובד.

כעקרון, רכיבי השכר שמחושבים לצורך הפרשות עבור פנסיה הינם בהתאם לרכיבי השכר הקובעים לפיצויי פיטורים. לפיכך, ההפרשות לפנסיה הינן לפי השכר ברוטו, ולא מביאים בחשבון שעות נוספות, נסיעות, בונוסים וכיוצב'.
<<לחץ כאן למעבר לאופן חישוב פיצויי פיטורים
>>

חשוב לדעת, כי פנסיית חובה, כוללת פנסיית זקנה, נכות ושארים, כך שמדובר למעשה בביטוח מקיף לעובד מעבר לפנסיה רגילה, אשר נועד להיטיב עם העובד ולהוות ביטוח ממשי למצבים אליהם הוא עשוי להיקלע. לכן, חשוב לשים לב לכך שמעביד שלא יפריש כספים לפנסיה עבור עובדיו עשוי להיחשף לתביעה נזיקית מצד העובד, במקרה של אירוע כמו מות המבוטח או במצב של נכות.

במסגרת צו ההרחבה הוסדרו גם ההפרשות עבור פיצויי פיטורים לטובת העובד. למעשה צו ההרחבה בנוגע לפנסיה חובה קובע, כי הפרשות לפיצויי פיטורים יבואו במקום פיצויי פיטורים, בהתאם לסעיף 14 לחוק פיצויי פיטורין.

מעביד שבמסגרת ההפרשות לפנסיה הפריש גם בגין פיצויים, יכול לבחור בין להשלים את ההפרשות בגין השכר ובאופן רטרואקטיבי עד כדי שיעור של % 8.33 או לחילופין יהיה עליו לשלם לעובד פיצויי פיטורין ע"פ חוק.

כמו כן נקבע, כי הפרשות המעביד לפיצויי פיטורים אינן ניתנות להחזרה למעביד אלא במקרים חריגים.


לצפייה בשיעור ההפרשות לפנסיה בהתאם לטבלה לחץ כאן >>

 

חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא דיני עבודה, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.