יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

פשיטת רגל


התראת פשיטת רגל | נקיטת הליכי פשיטת רגל על ידי נושה

משרדו של עו"ד דוד דוד, מסייע, מייעץ ומלווה נושים בכל הקשור לנקיטת הליכי פשיטת רגל כנגד חייבים, לצורך גביית כספים מחייבים המנסים לחמוק מנושיהם, אם זאת על ידי הברחת רכוש, הסתתרות ו/או בכל דרך אחרת.

בהתאם לפקודת פשיטת הרגל, ניתן לפתוח בהליכי פשיטת רגל, כנגד חייבים בהתאם לתנאים המצטברים הבאים :

  1. החייב הינו תושב ישראל.
  2. ככל וסכום החוב לנושה עולה על הסך של 80,602 ₪. ניתן לפתוח בהליכי פשיטת רגל כנגד אדם גם במקרים בהם סכום החוב נמוך. יחד עם זאת, באישור בית המשפט ומטעמים מיוחדים.
  3. סכום החוב צריך להיות קצוב ואף סכום עתידי שאמור להשתלם על ידי החייב.
  4. החייב ביצע מעשה פשיטת רגל תוך 3 חודשים מיום הגשת הבקשה. 

מהו מעשה פשיטת רגל  או מי יכול להיחשב כמי שביצע מעשה פשיטת רגל ?

  1. העברת מירמה של נכסים.
  2. התחמקות מנושים לרבות : בריחה בן הארץ,  עזיבת בית מגורים או בית עסק, התבודדות לצורך בריחה או התחמקות מנושים.
  3. מי שעוקל לו נכס ונימכר על ידי הוצאה לפועל ע"פ צו של בית משפט.
  4. מי שהגיש הצהרה לבית המשפט  לפיה אינו יכול לשלם את חובותיו.
  5. מי שהודיע לנושיו שאינו יכול לשלם חובו.
  6. לא מילא אחר הדרישות בהתראת פשיטת רגל שהומצאה לו.

התראת פשיטת רגל, הינה הליך משפטי במסגרתו חייב שאינו משלם חוב של פסק דין חלוט, נדרש לשלם או להבטיח חוב שנפסק כנגדו. עם הגשת התראה לפשיטת רגל כנגד חייב, בית המשפט האחראי על הליכי פשיטת הרגל מקיים דיון, במסגרתו נדרש החייב לשלם או להבטיח את החוב שהוא חייב לנושה יוזם ההליך. לחילופין עומדת לחייב האפשרות להתפשר בקשר לחוב. ככל והוא לא מצליח לעשות כן, ובית המשפט של פשיטת רגל מתרשם, כי החייב אינו יכול לפרוע את חובו, ניתן כנגדו צו כינוס נכסים במסגרתו מוטלות עליו מגבלות החלות בהליך פשיטת הרגל מה שמתחיל למעשה את הליך פשיטת הרגל.
החל משלב זה, נכנס החייב להליך פשיטת רגל לכל דבר ועניין, וכל עוד הוא עומד בתנאי ההליך, הוא מוכרז כפושט רגל, ובסוף ההליך הוא עשוי להיות זכאי לקבל הפטר מחובותיו.

נקיטת הליכי פשיטת רגל על ידי נושה, מקנה לנושה אמצעים לפעול כנגד החייב, אמצעים שלא עומדים לרשותו במסגרת הליכי ההוצאה לפועל. כך למשל, במקרים בהם החייב פעל והבריח נכסים, או שהוא מסתיר נכסים כמו למשל הפעלת חברה ו/או עסק שבמקור שייכים לחייב באמצעות צד ג' פיקטיבי ו/או אנשי קש, כל זאת כדי שהחייב יצליח לחמוק מתשלום לנושים. במקרים כאלו ניתנים למי שמנהל את ההליך כנגד החייב, אם זה המנהל המיוחד הנאמן או כונס הנכסים, לפעול הן במישור הראשוני לאיתור הנכסים, והן במישור המשפטי לצורך החזרת הנכסים לצורך מימושם לפריעת החוובתיו של החייב.

חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא פשיטת רגל, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.