יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

פשיטת רגל


הפטר

צו ההפטר

גולת הכותרת של הליך פשיטת הרגל הינה "צו ההפטר".

צו הפטר משמעותו מתן פטור לחייב מכל חובותיו ומתן אפשרות לחייב לפתוח דף חדש בחייו. צו הפטר, הניתן על ידי בית המשפט בתום הליך פשיטת הרגל, פוטר למעשה את החייב מכל חוב בר תביעה. צו כזה יינתן ככל שהחייב עמד במלוא הדרישות והתנאים שנקבעו לו בהליך, וככל שהוא נמצא תם לב ושיתף פעולה עם הממונים עליו בהליך. רק אז מאפשרים לו לפתוח דף חדש, והוא זוכה בצו הפטר "המנקה" אותו מחובותיו וכך הוא רשאי להתחיל לצבור נכסים ולפעול כאחד האדם.

לעניין מהו "חוב בר תביעה" נציין כי חוב  שאינו  בר תביעה בפשיטת רגל הינו חוב של דמי נזק בלתי קצובים שאינם נובעים מחוזה ו/או הבטחה ו/או דרישת מזונות שצו פירעונה לאחר צו הכינוס.

צו הפטר יכול להינתן לאחר שמוצה הליך פשיטת הרגל במספר דרכים  :

אם במסגרת ההליך, מוצתה יכולת הפירעון מהחייב והוא אינו מביא עוד תועלת לנושים ; אם החייב הציע הצעת הסדר שהתקבלה על ידי נושיו ואושרה על ידי ביהמ"ש ; אם החייב פרע את כל או רב חובותיו. 

יחד עם זאת, יש לשים לב שצו ההפטר אינו פוטר חייב מחוב של קנס למדינה חוב שנוצר במירמה שפושט הרגל היה שותף לה או חוב הנובע מתביעת מזונות.

 


חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא פשיטת רגל, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.