יצירת קשר
שם*
טלפון*
דוא"ל
הודעה*

פשיטת רגל


מה דינה של דירת המגורים בהליך פשיטת הרגל ?

אחד הנושאים המורכבים במקרים של פשיטת רגל, הינו כאשר בין נכסי פושט הרגל נמצאת דירת מגורים.

לכאורה החוק בא להסדיר את העניין, ובסעיף 86 א' לפקודת פשיטת הרגל נקבעה הגנה לבית המגורים, ואולם סעיף זה לא בא למנוע את מכירת בית מגורי החייב, אלא רק להבטיח כי לחייב ולמשפחתו ינתן סידור חלוף.

הנושא הופך למורכב עוד יותר כאשר על דירת המגורים רובצת משכנתא.

יש לזכור גם כי לרוב, דירת המגורים הינה בבעלות משותפת של החייב ובת זוגו או כי לבת זוגו של החייב קיימות זכויות בדירת המגורים מה שהופך את הנושא למורכב עוד יותר.

ניתן לומר שכל מקרה נדון לגופו, ואולם בפסיקת של בית המשפט נקבע, כי כאשר החייב מתגורר בדירה עם בן זוגו שאף לו זכויות בדירה אזי ככל והנושים יבקשו לפעול למימוש זכויות החייב בדירה אזי המימוש יהיה כפוף לזכויות בת הזוג כדיירת מוגנת.

במילים אחרות, ככל והדירה תימכר, אזי היא תימכר כתפוסה ולמשפחת החייב יתאפשר לגור בדירה. ואולם, מימוש זכויות החייב בדירה אינו פשוט והינו הליך נדיר יחסית ,שכן לרוב מימוש הדירה אינו כדאי, שכן בהנחה שהדירה תימכר אזי מתוך הסכום שיתקבל ממכירת הדירה יש להפחית את הוצאות המכירה, יתרת המשכנתא, חלקו של בן הזוג, וכן תשלום לחייב עבור דיור חלוף.


חזור >>


לייעוץ משפטי בנושא פשיטת רגל, צור קשר עם עו"ד דוד דוד >>

המידע המוצג באתר זה אינו מהווה בשום אופן תחליף לייעוץ משפטי. המידע המוצג באתר אינו מעודכן בצורה סדירה ויתכן שאינו עדכני. אין לעשות כל שימוש במידע המוצג באתר, אין להעתיק או לשכפל בשום צורה את המידע. כל העושה שימוש במידע המוצג באתר עושה זאת על אחריותו בלבד.
כל הזכויות שמורות לדוד דוד, משרד עורכי דין ונוטריון.